У порту Роттердама запустять блокчейн-проект

23 жовтня 2018, 16:24

Компанія ABN AMRO, адміністрація порту Роттердам і логістичний та IT-підрозділ корейської компанії Samsung SDS домовилися про спільну реалізацію пілотного проекту в сфері блокчейн.

Про це повідомляє порт Роттердам, передає ЦТС.

Зазначається, що кінцевою метою проекту є повна інтеграція фізичних, адміністративних і фінансових потоків у міжнародних ланцюжках поставок на безпаперовій основі.

Відео дня

"Наразі оплата, адміністрування і фізична перевезення контейнерів здійснюються за окремими каналами і схемами, що призводить до зниження ефективності, оскільки в процес залучено безліч сторін і весь документообіг йде на папері", - пояснив представник адміністрації порту Роттердам Пауль Смітс.

"Наприклад, під час перевезення контейнера з Китаю в Роттердам задіяно у середньому 28 учасників процесу. Транспортування, моніторинг та оплата вантажу і послуг повинні бути такими ж простими, як замовлення книги по інтернету", - вважає він.

"У рамках нашого пілотного проекту ми будемо інтегрувати всі ці потоки - від управління бізнес-процесами та відстеження вантажу до цифровізації документообігу, такого як накладні, і оплата вантажу і послуг. Кінцевим підсумком має стати створення відкритої незалежної глобальної платформи, зручною для вантажовласників", - розповіла CEO ABN AMRO по роботі з комерційними організаціями Дафне де Клуйс.

Президент Samsung SDS по ЄС/СНД Сангун Лі додав, що для цього буде використовуватися технологія блокчейн.

"Блокчейн дозволяє всім учасникам логістичного процесу скоординувати свої дії за рахунок використання достовірних даних, без центрального управління. Особливість нашого проекту полягає в тому, що вперше в досить короткій історії цієї технології ми можемо задіяти кілька блокчейнів. Це досягається завдяки протоколу" верхнього рівня ", який об'єднує абсолютно окремі блокчейни в Кореї і Нідерландах ", - уточнив він.

В рамках проекту передбачена мультимодальне перевезення контейнера з заводу в Азії в Нідерланди. На першому етапі проект буде реалізований за участю трьох сторін, потім до нього буде відкритий доступ іншим учасникам. Початок реалізації намічено на січень наступного року, результатами організатори обіцяють поділитися в лютому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X