У Польщі займуться випуском власних електрокарів

2 листопада 2016, 18:20
Енергетичні компанії Polska Grupa Energetyczna (PGE), Energa, Enea і Tauron Polska Energia 20 жовтня створили компанію ElectroMobility Poland і планують втілити проект національного електромобіля, пише Польське радіо

"Польське авто з електричним двигуном буде коштувати до 70 тис. злотих (до 16 тис. євро) і щонайменше 60% запчастин будуть виробляти польські підприємства", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Відзначається, що в листопаді 2016 оголосять конкурс з вироблення кузова для майбутнього авто.

Крім того, бажання приєднатися до цієї ініціативи також висловив польський нафтовий концерн PKN Orlen, який планує на своїх заправних станціях встановити пункти швидкої зарядки електромобілів.

У планах польського енергетичного сектора закладено, що в 2020 році в Польщі має бути мінімум 75 тис. зареєстрованих автомобілів з електричним двигуном, а ще через 5 років таких транспортних засобів має скласти 1 млн.

При цьому, польський уряд для заохочення майбутніх власників автомобілів з електричним або гібридним двигуном планує ввести податкові пільги і нульову ставку податку на додану вартість. Згоду на це має дати ще Європейська комісія.

У той же час у Польщі хочуть ввести в дію більш високу оплату за користування старшими автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння, які виділяють велику кількість шкідливих газів в атмосферу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X