Глава Нацбанку Польщі заявив, що країна потребує українських гастарбайтерів

30 січня 2018, 14:44

Робоча сила з України вкрай потрібна для забезпечення і збереження економічного зростання у Польщі.

Про це заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінский, передає Reuters.

За його словами, дефіцит кваліфікованих кадрів Польща відчула особливо гостро протягом останніх років. За цей період у країні спостерігалося стійке економічне зростання і скорочення рівня безробіття.

Відео дня

Крім того, він додав, що у грудні минулого року показник безробіття у Польщі склав 6,6%, а зростання ВВП, за оцінками аналітиків, досягло рівня у 4,5% ".

Керівник польського регулятора зазначає, що проблемними для польського ринку праці виявилися такі негативні тенденції як старіння населення і трудова міграція серед молодих поляків у багаті країни Західної Європи. Зараз у країні з 38-мільйонним населенням працюють лише 16 млн.

Тому при таких умовах хвиля дешевих робочих рук з України та Білорусі компенсує значний кадровий голод на ринку праці Польщі.

Зараз на польському ринку праці зайнято від 1-1,5 млн українських громадян, з яких багато хто працює нелегально без відповідних дозволів.

За оцінками польського Союзу підприємців і роботодавців, які робилися два роки тому, Польща вимагає мінімум 5 млгн додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.

Нагадаємо, що з 1 вересня Польща почала процедуру припинення діючих правил реєстрації заяв про намір доручити роботу працівникові зі східного кордону країни.

Крім того, з 2018 року польські роботодавці повинні отримувати платні дозволи на працевлаштування іноземців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X