У Польщі вирішили безкоштовно працевлаштовувати українців

23 квітня 2018, 16:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Польсько-українська господарча палата спільно з Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування почали проект Партнерство та працевлаштування.

Про це повідомили у Всеукраїнській асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, передає Укрінформ.

Передбачається, що проект з одного боку повинен вирішити проблему шахрайства при працевлаштуванні українців в Польщі, а з іншого - організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування українців.

Відео дня

Відзначається, що одним із факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. "Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники будуть отримувати дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають для себе персонал", - йдеться в повідомленні.

В асоціації вважають, що таким чином безкоштовне працевлаштування завдасть удар по шахрайських схемах недобросовісних компаній.

Президент асоціації Василь Воскобойник вважає, що в Україні недостатньо робиться для того, щоб захистити українських заробітчан і організувати нормальне функціонування ринку міжнародного працевлаштування.

"Українцям треба знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці та соціальне страхування ", - підкреслив він.

Також наголошується, що Польща дуже зацікавлена ​​в українських заробітчан, оскільки польський ринок праці сьогодні знаходиться в погану демографічну ситуацію.

Нагадаємо, що у цілому в 2017 році Польща надала українцям 1,7 млн ​​тимчасових дозволів на роботу.

Відзначимо, що з початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців. Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше 9 місяців протягом календарного року, термін відраховується з дати в'їзду іноземця в Польщі. Дозвіл на роботу коштуватиме 30 злотих (близько 240 грн).

У квітні 2018 року в Польщі спростили працевлаштування українських медсестер.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X