Польща вимагає застосування санкцій США до Північного потоку-2

29 січня 2018, 14:43

Польща хоче, аби будівництво газопроводу Північний потік-2 охоплювалося режимом санкцій закону США від 2 серпня 2017 року, у якому йдеться, зокрема, про санкції проти Росії.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій інтерв'ю Dziennik Gazeta Prawna.

Він також наголосив, що попередня інтерпретація закону не задовольнила Польщу.

"Попереднє тлумачення цього документу Державним департаментом США було для нас неоднозначним і незадовільним. Це дуже важливий момент для нас у наших переговорах зі Сполученими Штатами. І йдеться не тільки про нашу енергетичну безпеку, але й про безпеку всього регіону", - додав він.

Відео дня


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік-2 проляже вздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, у 2017 році Сполучені Штати запровадили санкції, що передбачають покарання європейських компаній, які беруть участь у проекті Nord Stream 2 та інших російських енергетичних проектах у Європі.

На початку листопада Єврокомісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, зокрема на російський Північний потік-2. Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові.

12 листопада голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

При цьому напередодні глава МЗС ФРН Зігмар Габріель розкритикував пропозицію Єврокомісії внести поправки у Третій енергопакет ЄС, аби ускладнити реалізацію проекту газопроводу Північний потік-2.

Крім того, наприкінці листопада США посіли жорстку позицію щодо російського газопроводу в обхід України.

12 грудня гірське управління німецького міста Штральзунд дозволило будівництво газопроводу Північний потік-2 на частині континентального шельфу Німеччини.

Показати ще новини
Радіо НВ
X