До парламенту внесли новий законопроект про валюту

19 березня 2018, 11:00

Законопроект Про валюту (№ 8152 ) внесено до Верховної Ради та визначено президентом України Петром Порошенком як невідкладний.

Відповідний проект зареєстровано на сайті парламенту від 19 березня поточного року.

Зазначимо, що ініціатором документа є Порошенко. Текст документа поки на сайті відсутній.

Відео дня

Нагадаємо, що 1 грудня 2016 року, Національний банк України (НБУ) оприлюднив концепцію нової моделі валютного регулювання, а також "дорожню карту" щодо її запровадження.

Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено". При цьому режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, отже, він не потребує валютного контролю. Контроль за дотриманням валютного законодавства ляже на валютний нагляд.

10 серпня 2017 НБУ оприлюднив для обговорення проект закону Про валюту, який покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні.

28 лютого Порошенко анонсував швидке ухвалення нового закону про валюту.

Пізніше в. о. голови правління НБУ Яків Смолій зазначив, що законопроект може бути ухвалений і набути чинності вже в поточному році, навіть з урахуванням передбаченого перехідного періоду.

12 березня Петро Порошенко написав на своїй сторінці в Twitter, що підписав його і запропонував Верховній Раді.

Показати ще новини
Радіо НВ
X