У Німеччині придумали схему незаконного ввезення в Україну старих авто

6 листопада 2017, 09:36
Прокуратура німецького міста Галле порушила кримінальну справу проти трьох посадовців за підозрою в підробці реєстраційних документів автомобілів, призначених для ввезення в Україну

Про це повідомляє DW.

Так, підозра стосується участі посадових осіб у корупційній схемі із "омолодження" реєстраційних документів для автомобілів, які згодом ввозилися в Україну, повідомив в ефірі телерадіокомпанії MDR офіційний представник прокуратури Галле.

Відео дня

Згідно з повідомленнями місцевих німецьких ЗМІ, вийти на слід нечесних на руку чиновниць допомогла інформація з України. За даними прокуратури, до угоді також були причетні три автодилери з Галле.

Ця схема працювала наступним чином: автодилери, які прагнули позбутися старих автомобілів, працювали у змові з чиновницями з відомства реєстрації. Ті "знімали" з супровідних документів на машину кілька "зайвих" років, а після цього авто з новим "свідоцтвом про народження" йшло на український кордон і ввозилося за зниженими акцизами.

На сьогоднішній день виявлено не менше 82 автомобілів, реєстраційна документація яких викликає підозри у слідчих. Розслідування у справі почали ще у серпні. Тоді ж були проведені і обшуки в офісах автодилерів і відомствах реєстрації авто. Про підозрюваних співробітників відомо небагато - лише те, що одна з них працювала у Галле, дві інші - в Кетені. Їм загрожує покарання строком від шести місяців до п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, що 1 серпня 2016 року в Україні набув чинності закон про зниження ставок акцизного збору на вживані транспортні засоби до 31 грудня 2018 року.

Нововведення повинні заохотити імпорт нових і більш екологічних автомобілів, що зійшли з конвеєра після 2010 року, і одночасно зробити імпорт старих, менш екологічних автомобілів непривабливим.

Показати ще новини
Радіо NV
X