У НБУ заявили про відсутність нових покупців "дочки" Сбербанку Росії

29 листопада 2017, 16:07
Національний банк України (НБУ) не отримував пакети документів для погодження набуття істотної участі в українському Сбербанку, крім тих які надходили раніше

Про це повідомили у прес-службі Нацбанку, передає Інтерфакс-Україна.

Раніше стало відомо, що російський Сбербанк планує продати свою українську "дочку" бізнесменові Валерію Хорошковському. Угоду планується закрити у першому кварталі 2018 року.

Відео дня

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Україна ввела санкції проти всіх п'яти працюючих в Україні структур російських держбанків терміном на рік. Ними стали Сбербанк, ВТБ, БМ Банк ( "дочка" ВТБ), Промінвестбанк ("дочка" ВЕБа) і VS Bank ("дочка" Сбербанку).

Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур.

Після цього Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Крім того, пізніше стало відомо про те, що на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії у регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен, громадянин Білорусі і Кіпру Віктор Прокопеня.

30 червня поточного року Національний банк отримав пакет документів від Прокопені для узгодження опосередкованого (через Парітетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

Втім, на початку серпня Прокопеня відкликав з Національного банку заявку на купівлю Сбербанку.

Пізніше власник ТАСкомбанку і Universal Bank - бізнесмен Сергій Тігіпко заявив про намір купити іншу українську "дочку" Сбербанку - львівський VS Банк.


Український Сбербанк (раніше - Дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) заснований у 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2017 року за розміром активів (40,6 млрд грн) фінустанова займала 9-е місце серед 88 банків, що діяли у країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X