У Нацбанку заявили про продаж непрофільних активів Приватбанку

9 жовтня 2017, 08:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Нацбанку заявили, що Приватбанк має виставити на продаж непрофільні для себе активи: гірськолижний курорт Буковель (Івано-Франківська область), будівля телеканалу 1+1 у Києві і літаки авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ)

Про це в ефірі Радіо Вести повідомила заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передають Українські Новини.

У 2016 році при докапіталізації, Приватбанк прийняв на баланс непрофільні активи: гірськолижний курорт Буковель, стадіон Дніпро Арена, приміщення телеканалу 1+1, літаки, а також об'єкти нерухомості, сказала Рожкова.

Відео дня

"В минулому році при виконанні першого етапу докапіталізації частина активів була взята на баланс банку в рахунок погашення кредитної заборгованості. Серед них - Буковель, об'єкти нерухомості та літаки МАУ", - повідомила заступник голови НБУ.

Рожкова зазначила, що дані активи - непрофільні для банку, і він не здатний ними управляти ефективно.

Після їх оцінки та інвентаризації банк, швидше за все, як вважає Рожкова, прийме рішення про продаж.

Буковель - один з найскладніших активів, який, де-факто, не підкоряється менеджменту банку. Саме тому його потрібно продавати. У банку немає ні людей, ні компетенції, щоб їм управляти ", - зазначила Рожкова.

Продаж таких активів може бути проведена на майданчиках ProZorro або сетах.

У той же час Рожкова повідомила, що ні сама авіакомпанія МАУ, ні акції найбільшої нафтовидобувної компанії Укрнафта не були заставами по кредитах.

Відзначимо, в липні колишній керівник Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що банку належить 1/3 курорту Буковель. У 2016 році Буковель був прийнятий на баланс банку як заставна іпотека вартістю 11 млрд грн.

29 серпня медіахолдинг 1+1 Медіа отримав лист від компанії Поділ-Нерухомість, у якої орендує будівлю за адресою вул. Кирилівська, 23, згідно з яким НБУ планує забрати будівлю медіахолдингу 1+1 за борги Приватбанку. У НБУ спростували інформацію про виселення телеканалу 1+1.

Також повідомлялося, що суд заарештував зерновий термінал Бориваж в Одеській області, який належить українському бізнесменові Ігорю Коломойському.

Пізніше стало відомо, що Печерський районний суд Києва заарештував будівлю заводу Біола (Дніпро), будівлю у Києві, яку орендує телерадіокомпанія Студія 1+1, а також літак Boeing у справі розкрадання коштів з Приватбанку.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X