У Нацбанку оцінили борги державних монополій перед українськими банками

13 грудня 2016, 14:07
210
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На три монополії - Нафтогаз, Укрзалізницю і Енергоатом припадає 74% всього боргу державних компаній перед українськими банками

Фото: Наталія Кравчук / НВ

Національний банк України (НБУ) оцінює борги держпідприємств Енергоатом, Нафтогаз України і Укрзалізниці в 64,38 млрд гривень

Про це свідчать дані другого Звіту про фінансову стабільність, оприлюдненого Національним банком України.

"На три монополії – Нафтогаз, Укрзалізницю та Енергоатом припадає 74% усього боргу державних компаній перед українськими банками, який становить 87 млрд грн. Дві з них на початку кризи не могли належно обслуговувати свої зобов’язання як перед зовнішніми кредиторами, так і перед внутрішніми, передусім – державними банками", - йдеться в документі.

Також наголошується, що поточні фінансові показники трьох найбільших держпідприємств дають можливість їм належно обслуговувати зобов'язання, а в перспективі - повністю погасити їх.

Так, у першому півріччі операційний прибуток Нафтогазу склав 8%, а рентабельність EBITDA – 38%, Укрзалізниці – 0,2% і 31%, а Енергоатому – 4,3% і 43% відповідно.

В цілому НБУ відзначає зростання ліквідності державних компаній: обсяг вільних коштів на рахунках за 9 місяців збільшився на 41% – до 90 млрд грн.

"Ліквідність державних компаній стрімко зростає: обсяг вільних коштів на рахунках за 9 місяців збільшився на 41% – до 90 млрд грн. На кінець вересня сукупні депозити держпідприємств перевищили їхню заборгованість перед банками. Проте поліпшення фінансового стану наразі не вплинуло на обсяг боргових зобов’язань більшості держкорпорацій", - зазначив регулятор.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися