Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Нацбанку назвали причини банківської кризи

22 травня, 16:47
292
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З 2014 року з ринку було виведено 97 банків

Фото: NBU via Flickr

Відсутність у фінустановах стандартів корпоративного управління стала реальною причиною пережитої банківської кризи у 2014-2017 роках.

Про це заявила заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, передає УНІАН.

За її словами, що з 2014 року з ринку було виведено 97 банків через проблеми з капіталом, недостатньої ліквідності, порушень з фінмоніторингу, непрозорої структури власності, анексії Криму.

Крім того, заступник глави НБУ зазначила, що серед банків, які залишилися на ринку найбільше наближені до міжнародних стандартів корпоративного управління дочірні структури іноземних банківських груп, на які припадає близько 30% активів банківської системи, в той час як інші банки, включаючи державні, далекі від цих стандартів.

Як стверджує Рожкова, типовими проблемами в корпоративному управлінні українських банків стали невизначеність стратегії і абстрактність бізнес-моделі, зосередження на обслуговуванні пов'язаних осіб, низька якість керівного персоналу і відсутність незалежного спостережної ради, конфлікт інтересів в керівництві, неадекватна система оцінки ризиків і формальний внутрішній контроль.

Поліпшити корпоративне управління, крім змін до законодавства, може впровадженням ризик-орієнтованого підходу нагляду за банками, в рамках якого регулятор при недоліках в управлінні банку буде привласнювати високий ризик і здійснювати більш ретельний нагляд.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися