У найбільшому українському морському порту відкрили новий зерновий термінал

1 червня 2018, 17:08

У морському торговому порту Южний відкрили перший пусковий комплекс зернового терміналу Cargill і MV Cargo, передає Інтерфакс-Україна.

"Цей термінал не тільки найбільший інвестиційний проект країни за останні два роки - це ще й зразок державно-приватного партнерства. Держава в особі Міністерства інфраструктури, взяла на себе зобов'язання провести днопоглиблення, без якого сюди б не зайшло жодне судно", - заявив співвласник і генеральний директор порту ТІС Андрій Ставніцер.

Відео дня

Крім того, він зазначив, що у повному обсязі проект запрацює вже восени поточного року.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що проект "збільшить конкурентоспроможність української аграрної сфери, зробить ще більш привабливими інвестиції в Україну в будь-якій сфері - в портову інфраструктуру, машинобудування, суднобудування".

Крім того, новий термінал дозволить Україні відновити свій статус транзитної держави, підвищити конкурентоспроможність ряду інших галузей, підкреслив Порошенко.

Зерновий термінал Cargill і MV Cargo у порту Южний має проектну потужність 5 млн тонн зернових на рік. Обсяг інвестицій в його будівництво оцінюється в $150 млн. Передбачається, що до кінця цього року зерновий термінал Cargill і MV Cargo може перевалити 1 млн тонн.


Порт Южний заснований в 1978 році, є найбільш глибоководним в Україні. Загальна протяжність причалів - близько 2,6 км. Порт має шість власних перевантажувальних комплексів.

В акваторії порту також працюють морські термінали різних форм власності: морський нафтотермінал Південний, термінал Трансбункер-Південь з перевалки нафтопродуктів, група ТІС, спеціалізований перевантажувальний комплекс зернових вантажів Бориваж, комплекс з перевантаження та переробки тропічних олій Дельта Вілмар СНД.


Раніше повідомлялося, що в порту Южний в Одеській області планують побудувати три термінали - контейнерний, зерновий і для сипучих і генеральних вантажів. На реалізацію проектів і підведення необхідної інфраструктури потрібно $198 млн.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року компанія Cargill, Адміністрація морських портів України і М.В. Карго підписали тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в порту Южний. Його запуск попередньо був запланований на 2017 рік.

Крім того, в лютому 2016 року Cargill подпісала з М.В. Карго, що оперує в порту Южний, інвестугоду, згідно з якою вона вирішила інвестувати $100 млн у будівництво зернового терміналу. Сторони формалізували свої наміри шляхом підписання договору про придбання компанією Cargill 51% -вої частки М.В. Карго.

За їхніми оцінками, перевалочні потужності, а також 16-метрова глибина біля причалу дозволять терміналу обробляти до 10% всього українського експорту зернових.


М.В. Карго засновано у 2004 році. Його власником є компанія Neptune Port Holding BV (Нідерланди), кінцевими бенефіціарами якої є Єгор Гребенников і Андрій Ставніцер.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Cargill Inc. - найбільша світова приватна компанія, що інвестує у харчове виробництво. Компанія працює в 68 країнах світу, займається продажем зерна, олії, цукру, інших продуктів. Крім того, є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.

Показати ще новини
Радіо NV
X