У найбільшому порту України побудують три термінали за $198 млн

1 червня 2018, 10:53

У морському порту Південний в Одеській області планують побудувати три термінали - контейнерний, зерновий і для сипучих і генеральних вантажів. На реалізацію проектів і підведення необхідної інфраструктури потрібно $198 млн.

Про це повідомив директор компанії Техагро В'ячеслав Бояльскій в ході Ukrainian Ports Forum 2018, передає ЦТС.

За його словами, компанія володіє ділянкою площею 82 гектара біля входу в акваторію порту Південний, який планує розвивати. Причальний фронт ділянки - 280 погонних метрів, глибина в цьому районі складе 17 метрів і буде можливість приймати судна вантажопідйомністю 150-170 тис. тонн. У компанії вже є відведення земель водного фонду.

Відео дня

Спершу до ділянки підведуть окрему лінію електропередачі довжиною 18 кілометрів, водопостачання та залізницю. "Перше, що ми тягнемо, - залізницю плюс електрика і вода. Ми плануємо ці роботи зробити в 2019 році", - розповів Бояльскій.

Першим планується почати будувати в 2020 році зерновий термінал і здати його в експлуатацію в 2021 році. За попередніми даними, на початковому етапі розвитку він зможе перевалювати 4,5 млн тонн на рік, в тому числі 400 тис. тонн борошна і 200 тис. тонн олії.

Бояльскій зазначив, що об'єкт може стати терміналом накопичення зернових вантажів для відправки на експорт, коли з річок України сюди будуть заходити невеликі баржі по 1-2-3 тис. тонн, з яких зерно будуть вантажити на великі морські судна.

Контейнерний термінал матиме пропускну здатність 2 млн тонн і займе площу 22 гектари. У ньому планується реалізувати сучасні технології логістики.

На терміналі для сипучих і генеральних вантажів планується перевалювати 2-2,5 млн тонн вантажів на рік. Це може бути вугілля, який Україна імпортує, або вантажі експортного спрямування - окатиші, руда, можливо щебінь, пісок і т.д.

"Що цікаво, якщо ми будемо розвантажувати на експорт допустимо, окатиші, руду, пісок, щебінь тощо, то дуже зручно, не знаю, ми зіткнулися з цим, у нас станція буде на позначці 42 метри над рівнем моря. Ми хочемо зробити і запроектували вже два тунелі, критих, і таким чином транспортерами прямо можна подавати в трюми судів вагони з сипучими вантажами, не розводячи пил. Це дуже важливо", - сказав директор Техагро.

Бояльский також зазначив, що оскільки ділянка знаходиться біля входу в акваторію порту і цю територію небезпечно перевантажувати судами, планується приділити увагу розвитку тилових зон.


Порт Южний заснований в 1978 році, є найбільш глибоководним в Україні. Загальна протяжність причалів - близько 2,6 км. Порт має шість власних перевантажувальних комплексів.

В акваторії порту також працюють морські термінали різних форм власності: морський нафтотермінал Південний, термінал Трансбункер-Південь з перевалки нафтопродуктів, група ТІС, спеціалізований перевантажувальний комплекс зернових вантажів Бориваж, комплекс з перевантаження та переробки тропічних олій Дельта Вілмар СНД.


Нагадаємо, що раніше Кабінет міністрів України відмовився від варіантів приватизації або оренди портів, їх передаватимуть виключно в концесію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X