Нафтогаз запропонував Газпрому провести взаємозалік штрафних санкцій після рішень арбітражу

24 січня 2018, 09:32

Нафтогаз України розраховує, що за підсумком рішень Стокгольмського арбітражу щодо двох контрактів (на закупівлю і транзит газу), він зможе провести взаємозалік штрафних санкцій з російським газовим монополістом Газпромом.

Про це заявив глава правління Нафтогазу Андрій Коболєв у ефірі 5 каналу.

"Ці гроші потрібно повертати, але ми сподіваємося це зробити через взаємозалік за транзитним кейсом", - сказав він.

Відео дня

Крім того, він додав, що такі ж штрафні санкції та пеня нараховуються і Газпрому у межах судового позову щодо транзитного контракту.

"Така ж пеня, такі ж відсотки нараховуються на наші вимоги за транзитним контрактом. Це симетрична ситуація. Залежно від того, скільки ми зможемо отримати грошей, залежатиме взаємозалік", - сказав він.

Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на постачання газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" під час постачання природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

22 грудня 2017 року Нафтогаз заявив, що виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у Газпрому в 2014 році, на 27,4%: з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Утім, рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу, Нафтогаз має виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Водночас в Нафтогазі зазначають, що остаточні обсяги розрахунків між компаніями будуть визначені після рішення суду щодо контракту про транзит газу, який очікується наприкінці лютого.

Показати ще новини
Радіо НВ
X