У Нафтогазі розповіли, що робитимуть з арештованими за борги активами Газпрому

13 липня 2018, 20:25

У разі несплати російським монополістом компанією Газпром $2,6 млрд, все арештоване майно буде продано на аукціонах, а кошти будуть перераховані українській компанії Нафтогаз.

Про це заявив комерційний директор НАК Нафтогаз Юрий Витренко в ефірі Радио НВ.

“Зараз вони нам винні гроші, ми їм ні за що не винні, тому ми розраховуємо на те, що ці $2,6 млрд буде сплачено як живі гроші. Інша справа, що якщо вони не платять, тоді, відповідно, їх активи, які ми вже арештовуємо по всій Європі, будуть реалізовуватися на аукціонах і ми маємо отримувати гроші як надходження від реалізації цих активів на аукціонах. Якщо вони не будуть реалізовані, їх ніхто не купить, наприклад, тоді окреме питання, чи буде Нафтогаз брати участь у таких аукціонах, чи буде Нафтогаз потім власником цих активів. Але поки це питання не розглядається, ми очікуємо отримати живі гроші від Газпрому”, - сказав він.

Відео дня

Крім того, він заявив, що що тристоронні переговори між компаніями пройдуть 17 липня у Берліні.

“До цього часу останній раз ми спілкувалися у квітні, мені здається, я проводив зустріч з Мєдвєдєвим - це заступник голови Газпрому. Для нас це було вже відносно давно, бо раніше ми частіше зустрічалися і проводили переговори, але ми готувалися до переговорів у тристоронньому форматі. Ми їдемо туди, по-перше, з головною нашою пропозицією - це застосувати європейські правила щодо транзиту російського газу через територію України“, - сказав він.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

За словами головного комерційного директора Нафтогазу Юрія Вітренка, процес стягнення може зайняти до півроку, водночас Нафтогаз розраховує на сумлінне виконання російською компанією рішення арбітражу в найближчим часом.

30 травня Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених їй $2,6 млрд, в зв'язку з небажанням Газпрому виконувати зобов'язання за рішеннями в справах щодо поставок і транзиту газу. У зв'язку з цим швейцарська влада вжила заходів щодо активів російського монополіста.

14 червня Газпром через суд домігся припинення арешту активів. У Нафтогазі пізніше заявили про побоювання, що російський монополіст за час призупинення процедури виконання рішення арбітражу зможе реструктуризувати свої активи в Європі для уникнення примусової виплати боргів перед Україною.

Пізніше Апеляційний суд округу Свеа в Швеції залишив в силі свій наказ, який призупиняє стягнення з Газпрому $2,56 млрд на користь Нафтогазу.

6 липня Нафтогаз повідомив про відновлення арешту акцій Північного потоку. Також у цей день, Газпром "засвітив" свої англійські активи за позовом Нафтогазу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X