У Нафтогазі розповіли, як боротимуться з Газпромом

18 червня 2018, 09:12

У найближчі тижні Нафтогаз України надасть свої докази, чому примусове виконання Стокгольмського арбітражу про арешт активів російського Газпрому не має бути зупинено до винесення рішення по суті Апеляційним судом.

Про це в інтерв'ю НВ розповів головний комерційний директор Групи Нафтогаз України Юрій Вітренко.

"Російська компанія через Апеляційний суд в Швеції призупинила примусове виконання рішення арбітражного трибуналу. Саме призупинили виконання, ніхто не скасовував саме рішення", - зазначив він.

Відео дня

За словами Вітренка, Газпром домагається скасування або перегляду рішення трибуналу та попросив на час розгляду призупинити і не виконувати рішення арбітражу про арешт активів. При цьому процес розгляду цієї апеляції займає в середньому 1,5 року.

"Ми з цим не згодні. Ми найближчим часом надамо докази, чому ті аргументи, які наводив Газпром і на підставі яких подібного роду рішення може бути прийнято, неправильні. Сенс в тому, що апеляційний суд може призупинити рішення про примусове виконання рішення арбітражного трибуналу в разі, якщо надано вагомі докази, які покажуть, що існує значна ймовірність перегляду рішення. Але поки що ми зі свого боку ще навіть не надали своїх аргументів. Тобто йдеться про технічне рішення, яке найближчим часом може бути переглянуто на нашу користь", - додав Вітренко.

Також, за його словами, твердження Газпрому про те, що суддя писав висновки не сам, неправдиві.

"Висновки писав не один суддя, а три арбітри. Газпром стверджує, що рішення писали не арбітри, а секретар суду. Це неправда. Рішення писали арбітри. Найближчим часом ми надамо докази цього апеляційному суду. І на підставі цього, ми розраховуємо, що це рішення про призупинення примусового виконання буде переглянуто. Суд поки не розглядав наші аргументи. Газпром лише надав свої доводи, ми надамо найближчим часом свої доводи, потім суд буде ухвалювати рішення", - пояснив Вітренко.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Вже 2 березня Газпром почав розірвання контрактів з Нафтогазом на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

28 травня стало відомо, що Газпром направив до апеляційного суду заяву про повне скасування рішення арбітражу щодо транзитного контракту.

При цьому 13 червня Газпром заявив, що домігся припинення арешту своїх активів. За даними російського монополіста, шведський Апеляційний суд округу Свеа задовольнив його клопотання та виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року за контрактом на транзит газу через Україну. Наказ апеляційного суду не може бути оскаржено, наголосили в Газпромі. У свою чергу, в Нафтогазі заявили, що рішення суду тимчасове і ухвалене без заслуховування позиції компанії. Клопотання було подано Газпромом 7 червня у зв'язку зі спробами Нафтогазу примусово стягнути $2,6 млрд з російської компанії.

Читайте інтерв'ю з Юрієм Вітренком в наступному номері журналу Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X