У Нафтогазі оцінили втрати від припинення транзиту російського газу через Україну

28 серпня 2018, 17:25

Комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко вважає, що в разі припинення транзиту російського газу через територію України втрати національної економіки складуть 3% валового внутрішнього продукту (ВВП).

Про це він сказав під час круглого столу в понеділок, 27 серпня, передають Українські Новини.

"Північний потік-2 - це продовження економічної війни, Росія прагне зробити так, щоб Україна не отримувала транзитні доходи, це мінус 3% від українського ВВП", - сказав він.

Відео дня


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. Км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Відзначимо, що раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів.

Нагадаємо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше.

Показати ще новини
Радіо NV
X