У Нафтогазі назвали умову вирішення конфлікту з Київенерго

13 липня 2018, 21:00

Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко вважає, що ситуація щодо боргів з Київенерго може змінитися після зміни закону.

Про це він заявив в ефірі Радіо НВ.

"Зміна закону. Для нас ситуація дуже сумна, ми кияни, у нас співробітники кияни, у нас батьки кияни, ми розуміємо всю проблему, яка є для киян, люди сидять без гарячої води. З іншого боку ми говоримо, що є пряма норма закону, яка говорить, що якщо є нова компанія, яка хоче укласти договір, вона має взяти на себе борги попередника. У нас ніхто не підпише такий контракт, порушивши закон і ризикуючи кримінальною справою проти себе", - сказав комерційний директор.

Відео дня

Крім того, він добавив, що Київєнерго заборгував біля 6 млрд грн і біля 1 млрд грн штрафів і пені.

"Ми не говоримо, що потрібно погасити зараз. Давайте зробимо розстрочку, давайте узгодимо будь-який графік, ми хочемо допомогти киянам, щоби наші співробітники і ми самі були з гарячою водою. Але при цьому зрозумійте нас, ніхто не піде в тюрму. Окрім того, це просто неправильно - порушувати закони", - сказав Вітренко.


Київенерго займається виробництвом теплової та електричної енергії, постачанням теплової енергії, гарячим водопостачанням та централізованим опаленням. Найбільшими власниками голосуючих акцій Київенерго є підконтрольні СКМ Ріната Ахметова компанії: DTEK Holdings Limited - 25%, DTEK Energy BV - 29%, Ornex Limited - 21% і ДТЕК Енерго - 18%.


Нагадаємо, що 1 травня цього року завершилася дія договору міста з Київенерго про використання цілісного енергетичного комплексу столиці. Зараз триває процес передачі в управління комунальних теплових мереж від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова в комунальне підприємство Київтеплоенерго.

Столиця завершила перший етап прийому теплових мереж міста від Київенерго до Київтеплоенерго. Столичні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 повинні перейти від Київенерго до Київтеплоенерго на другому етапі - до 1 серпня поточного року.

Київтеплоенерго в середині червня звернулося до Господарського суду Києва з проханням визнати підписаним договір з Нафтогазом на постачання газу.

У свою чергу Нафтогаз не підписує договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою КМДА приймати на комунальне підприємство Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед Нафтогазом. В останньому наголошують, що така позиція КМДА вступає в протиріччя зі ст. 22 закону Про теплопостачання.

9 липня Нафтогаз України подав зустрічний позов до Київтеплоенерго в межах суперечки між сторонами про правонаступництво газових боргів і укладення договору на постачання газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X