У Нафтогазі назвали умову швидкого відновлення гарячої води в Києві

4 жовтня 2018, 13:59

Нафтогаз України сподівається на укладення 10 жовтня мирової угоди з комунальним підприємством Київтеплоенерго.

Про це журналістам повідомив перший заступник голови правління Нафтогаз Сергій Перелома, передають Українські новини.

"Сьогодні сподіваємося, що ми з містом (Києвом - ред.) вийдемо на остаточний текст мирової угоди, яка має бути затверджена на наступному засіданні суду, яке призначено на 10 жовтня. Після цього ми маємо всі можливості для того, щоб укласти договори і почати поставки природного газу", - сказав він.

Відео дня

Перелома зазначив, що основна проблема з укладанням договорів полягала в правоприємності за борговими зобов'язаннями Київенерго.

У липні Господарський суд Києва відмовився передати Київтеплоенерго заборгованість Київенерго перед Нафтогазом за спожитий газ.

Нагадаємо, що жителі Києва знаходяться без централізованих поставок гарячої води вже кілька місяців. Це пов'язано з процесом передачі цілісного енергетичного комплексу Києва від приватної компанії Київенерго олігарха Ріната Ахметова комунальному підприємству Київтеплоенерго.

Заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить близько 3,3 млрд грн, з них 729 млн грн - заборгованість держави за субвенцією, 2,6 млрд грн - заборгованість споживачів перед Київенерго.

Київ повинен був завершити прийом теплових мереж від Київенерго, яке використовувало їх з 2001 року. Фінальний етап передачі був запланований на 1 серпня: Київтеплоенерго мало прийняти ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювальний завод Енергія.

Нафтогаз України не погоджувався підписувати договір з Київтеплоенерго у зв'язку з відмовою Київської міської державної адміністрації приймати на Київтеплоенерго борги, раніше сформовані Київенерго перед НАКом. На думку Нафтогазу, така позиція КМДА суперечить ст.22 закону Про теплопостачання.

Показати ще новини
Радіо NV
X