У Нафтогазі назвали "доброю новиною" заяви Меркель щодо Північного потоку-2

10 квітня 2018, 23:37

Компанія Нафтогаз України опублікувала заяву, в якій назвала "доброю новиною" слова канцлера Німеччини Ангели Меркель про те, що в проекті будівництва газопроводу Північний потік-2 існує "політична складова".

"Сподіваємося, що нова позиція Німеччини допоможе міністрам інших країн ЄС визначитися щодо запропонованих поправок до газової директиви, вже прийнятих Єврокомісією та Європарламентом", - заявили в Нафтогазі.

Відео дня

В компанії назвали газопровід "геополітичною зброєю Кремля, спрямованою проти Європи".

Раніше канцлер Німеччини зазначила, що 9 квітня під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним підкреслила, що "не може такого бути, щоб через Північний потік-2 Україна практично не матиме ніякого значення як транзитна країна природного газу".

Нагадаємо, група з 39 американських сенаторів закликала адміністрацію Дональда Трампа використовувати "всі наявні в її розпорядженні засоби" для запобігання будівництва газопроводу Північний потік-2.

Раніше проти Північного потоку-2 виступила Естонія.

Перед цим у Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали листа з попередженням про небезпеку газопроводу Північний потік-2, адресованого головам парламентів європейських країн. Згодом прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецькій назвав проект "вкрай небезпечним".

Пізніше ЄС звинуватив Північний потік-2 у порушенні принципів прозорості та рівності доступу.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік -2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X