У Нафтогазі допустили подання нового позову проти Газпрому

6 березня 2018, 03:32

Комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко повідомив, що в компанії розглядають можливість ініціювати ще один судовий розгляд щодо Газпрому.

Причиною подачі позову до Стокгольмського арбітражу може стати "занижена ставка на транзит", передає Укрінформ.

"Вартість транзитної ставки по території України є заниженою приблизно в два рази з 2009 року і до цього дня. Й ми будемо, швидше за все, доводити це новим арбітражем. За весь цей час ми недоотримали приблизно 20 млрд доларів. Але це ще треба довести, це наша точка зору ", - заявив Вітренко.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що 5 березня російський монополіст Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз України про початок процедури розірвання контрактів на поставку та транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю положень контракту на транзит газу, що оскаржуються. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему України.

Зазначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт із польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від постачання в Україну.

2 і 3 березня віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович провів консультації з українською і російською стороною щодо газової суперечки.

Показати ще новини
Радіо NV
X