У Нафтогазі підтвердили зустріч з Газпромом

14 березня 2018, 17:10

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України підтвердила інформацію про досягнення домовленості з російським монополістом Газпром про зустріч.

Про це повідомили в прес-службі компанії.

У Нафтогаз відзначили, що компанія не бачить необхідності скасовувати контракти і очікують імплементації Газпромом рішень Стокгольмського арбітражу.

Відео дня

"Крім того, ми послали Газпрому вимоги про перегляд тарифу. На зустрічі, зрозуміло, буде обговорюватися виконання рішень арбітражу", - заявив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями з урахуванням взаємозаліку становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

5 березня Газпром офіційно направив повідомлення в Нафтогаз про початок процедури розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Показати ще новини
Радіо NV
X