У Нафтогазі відреагували на поставки Росією газу на окупований Донбас

25 жовтня 2017, 09:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Нафтогаз України розраховує на прийняття Стокгольмським арбітражем рішення щодо поставок російським Газпромом природного газу на непідконтрольні території Донбасу у рамках позову за контрактом на поставку

Про це повідомив глава компанії Андрій Коболєв, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Питання поставок газу в Донецьк і Луганськ знаходиться в периметрі контракту на поставку газу і, відповідно, розглядається в Стокгольмському арбітражі. Ми зайняли позицію, що без цього рішення неможливо вирішити всі справи. Далі я не можу вдаватися в деталі", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, що російський монополіст компанія Газпром оформляє газ для ОРДЛО дорожче ніж Україна купує в ЄС. При цьому поставки оформляються на Україну як на кінцевого покупця.

Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені і прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом з Газпромом на ГІС Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

Відповідно до звітності Газпрому, в першому кварталі цього року компанія поставила на окуповані території Донецької та Луганської областей більш 1,1 млрд куб. м природного газу.

У другому кварталі цього року (квітень-червень), Газпром оформив поставки в ОРДЛО 301,6 млн куб. м газу в середньому по $238,6/тис. куб. м.

У 2016 році Газпром поставив на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,39 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,69 млрд куб. м більшому ніж у 2015 році.

У 2015 році Газпром поставив в Донбас 1,7 млрд куб. м газу за ціною $186/тис. куб. м, випливає зі звітності Газпрому за 2015 рік і даних Нафтогазу.

Нагадаємо, що Україна не імпортує природний газ за контрактом з Газпромом з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X