У Нафтогазі відповіли на заяву Міллера про припинення поставок газу в Україну

25 листопада 2015, 12:54
НАК Нафтогаз буде приймати поставки російського газу тільки для його транзиту в Європу, а закупівлі сировини для потреб України готовий відновити при необхідності

"За останні півтора року ми показали, що можемо забезпечувати безперебійний транзит російського газу незалежно від того, він поставляється для України чи ні, і в літній, і в зимовий сезон. У цей час у минулому році ми не купували російський газ при менших запасах газу в наших ПСГ і менших можливостях для імпорту газу з ЄС», - відзначили в прес-службі компанії.

Відео дня

Там також уточнили, що сьогодні, 25 листопада, українська сторона очікує отримання всього обсягу російського газу, який був оплачений раніше. Далі Нафтогаз продовжить виконувати свої зобов'язання з транспортування блакитного палива в ЄС.

У Нафтогазі також нагадали, що докладні дані про транспортування російського газу на пунктах входу і виходу передаються "Укртрансгазом" Європейській Комісії щоденно в автоматичному режимі.

Раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що російський газовий монополіст припиняє постачання газу Україні, поки від Нафтогазу не надійдуть нові платежі.

У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин раніше повідомив, що не бачить необхідності внесення передоплати російському Газпрому за поставки газу до кінця четвертого кварталу цього року.

"На даний момент споживання значно нижче, ніж ми очікували. У сховищах достатньо газу, щоб його використовувати, не закуповуючи", - зазначив він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X