У Нафтогазі озвучили наслідки у разі перемоги в Стокгольмському арбітражі

20 листопада 2016, 16:29
В Стокгольмському арбітражі Україна добивається від Газпрому приведення тарифів на транзит у відповідність з європейськими правилами

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

"Газпром не захотів приводити тариф у відповідність з європейськими принципами добровільно, в контракті для таких випадків якраз і передбачено Стокгольмський арбітраж. Ось ми і добиваємося перегляду тарифу через арбітраж", - заявив він.

Відео дня

Вітренко додав, що в разі позитивного рішення Стокгольмського арбітражу, Газпрому доведеться платити за транзит газу на 4 млрд доларів на рік більше. "Газпрому доведеться виплатити нам десятки мільярдів доларів компенсації, продавати газ за набагато нижчою ціною, щороку платити на 4 млрд доларів більше за транзит і не перешкоджати нашій інтеграції в європейський ринок", - заявив він.

Представник Нафтогазу додав, що слухання по транзитному контракту починаються в понеділок, 21 листопада. Остаточне рішення арбітражу щодо контракту на транзит газу очікується до червня 2017 року, щодо контракту на постачання газу - до квітня 2017 року.

"Трибунал з трьох арбітрів повинен вирішити не політичний, а юридичний спір - як інтерпретувати контракти, які норми права і як застосовувати", - резюмував Вітренко.

Раніше НВ Бізнес повідомляло, що Нафтогаз звернувся в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X