У МЗС заявили про можливе посилення конфлікту з Росією після запуску Північного потоку-2

18 травня 2018, 20:09

Альтернативний шлях поставки російського газу в Європу може привести до посилення конфлікту між Україною і Росією після завершення будівництва Північного потоку-2.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила в ефірі Радіо НВ

"Це дійсно питання безпеки не тільки української, а й в цілому європейської. І якщо буде побудований Північний потік-2, то у нас немає гарантії ескалації конфлікту з боку Росії ніякої, тому що є альтернативний шлях постачання цього газу в Європу. Партнерів Північного потоку-2 можна переконувати тільки спільними зусиллями з такими партнерами, як США. Самостійно ми вже переконуємо понад два роки цього не робити, і тільки останнім часом, коли вони зрозуміли, що санкції можливі і проти європейських компаній, вони почали шукати можливі компроміси", - сказала вона.

Відео дня

Також Зеркаль додала, що наприкінці цього місяця в Брюсселі відбудеться конференція на якій прем'єр-міністр України Володимир Гройсман разом з головою Нафтогазу Андрієм Коболєва представлять українську газотранспортну систему, щоб залучити іноземних інвесторів.

"Це не продаж або її здача, мова йде про те, щоб відповідати європейським стандартам і щоб ні у кого не було сумнівів в тому, як працює українська газотранспортна система. Надійна вона і чи може витримати", - підкреслила заступник міністра.


Північний потік 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу складе 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком - 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, що США і країни Східної Європи є противниками будівництва Північного потоку - 2 і вважають, що його реалізація призведе до фактичної деградації української газотранспортної системи і посилення Російської Федерації на газовому ринку ЄС.

При цьому, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін врахує інтереси України після запуску газопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо НВ
X