У МВФ занепокоїлися спробою повернення старої системи відшкодування ПДВ

6 жовтня 2017, 10:23

Міжнародний валютний фонд (МВФ) стурбований депутатськими правками в систему відшкодування податку на додану вартість (ПДВ)

Про це йдеться в листі постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана спікеру Верховної Ради Андрію Парубію і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми стурбовані законопроектом 7115, що знаходиться на розгляді в парламенті, який, за умови його прийняття, замінить систему електронної перевірки правом обласних інспекцій ДФС на свій розсуд вирішувати, припиняти чи ні податкові накладні", - йдеться в листі.

Міжнародний кредитор вважає, що законопроект розгортає в зворотну сторону осучаснення системи адміністрування відшкодування ПДВ.

Крім того, в Фонді заявили, що зміни наносять удар по інституційної цілісності ДФС і можуть відновити злоякісну практику заборгованості з відшкодування ПДВ.

Нагадаємо, згідно з прийнятим в кінці 2016 року змін до Податкового кодексу, з липня 2017 року штатному режимі запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі ПН.

У той же час ДФС отримала право відмовити в реєстрації по ряду критеріїв оцінки ступеня ризиків.

Так, за першу декаду роботи система заблокувала 1,1% податкових накладних. З тих пір ДФС констатувала скорочення цього показника. Станом на 1 вересня налічувалося 201 тис. заблокованих податкових накладних, що склало 0,5% від усієї кількості.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X