У МВФ спростували інформацію про зрив переговорів з приводу Антикорупційного суду

23 травня 2018, 18:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжує переговори з владою України щодо законопроекту про Вищий антикорупційний суд з метою відповідності документа зобов'язаннями країни в рамках програми EFF.

Про це повідомив постійний представник Фонду в Києві Йоста Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.

"Дуже важливо, щоб громадська рада, що складається з незалежних експертів з великим і визнаним досвідом у боротьбі з корупцією, був наділений вирішальною роллю при посвідченні наявності у кандидатів в судді Вищого антикорупційного суду необхідної кваліфікації для винесення вироків у корупційних справах", - сказав він.

Відео дня

Крім того, Люнгман нагадав, що для проходження четвертого перегляду програми владі країни необхідно також привести внутрішні тарифи на газ до ринкового рівня, забезпечити утримання рівня дефіциту держбюджету за підсумками 2018 року в межах встановленого в програмі показника 2,5% ВВП.

Нагадаємо, що МВФ раніше заявив, що ключовими умовами виділення траншу кредиту є прийняття закону про Антикорупційний суд, а також виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня.

Так, 23 грудня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект Петра ПорошенкаПро Антикорупційний суд.

Пізніше Європейський Союз розкритикував президентський законопроект, оскільки він суперечить обіцянкам Києва та рекомендації Венеціанської комісії.

МВФ також розкритикував законопроект, стверджуючи, що окремі його положення не сумісні із зобов'язаннями України за програмою співпраці з Фондом.

Зауваження МВФ стосуються процедури добору суддів, положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо юрисдикції суду. Всього в МВФ зробили дев'ять системних зауважень.

Крім того, посол США в Україні Марі Йованович заявила, що після реєстрації законопроекту про Антикорупційний суд у Верховній Раді, його необхідно включити до порядку денного та врахувати рекомендації Венеціанської комісії.

Зазначимо, що посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі вважає, що Україна має створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Також сьогодні, 23 травня, ЗМІ повідомляли, що Україна провалила переговори з МВФ з приводу Антикорупційного суду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X