У МХП з'явився конкурент в угоді з купівлі збиткової птахофабрики у Франції

29 березня 2018, 17:24

Французький виробник курятини LDC та український агрохолдинг Миронівський хлібопродукт (МХП) одночасно ведуть переговори щодо покупки французької компанії з перероблювання харчових продуктів Doux.

Про це повідомили у прес-службі агрохолдингу, передає Інтерфакс-Україна.

У МХП зазначили, що подали "обов'язкову пропозицію для часткового відновлення" Doux. Зокрема, агрохолдинг пропонує інвестувати €76 млн у будівництво нового заводу в Шатолене (Франція) протягом двох років і модернізувати інші об'єкти.

Відео дня

Також у МХП заявили про намір зміни стратегії. Холдинг хоче відмовитися від виробництва заморожених продуктів на експорт, замінивши їх свіжими для французького ринку.


Doux Group заснована у 1955 році і є одним з найбільших європейських виробників продуктів птахівництва.

Основним акціонером Doux з 2016 року є французька група Terrena, яка, за даними Challenge's, неодноразово висловлювалася, що не може фінансувати збиткову діяльність Doux, яка втратила за останні два роки €35 млн.

З 2016 у групи почалися економічні труднощі. Основною причиною сама компанія назвала демпінг цін на курятину (на 30% за рік) з боку бразильських виробників на ринку Саудівської Аравії, який є основним для Doux.


Раніше агрохолдинг МХП заявляв, що може поглинути французького виробника м'яса птиці Doux Group.


Миронівський хлібопродукт (МХП) - найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. Агрохолдинг також займається виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На українському ринку МХП представлений брендами Наша Ряба, Легко, Бащинский тощо.

На європейський ринок МХП поставляє охолоджені напівтуші курей, які переробляються, в тому числі на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк, якому належить близько 65% акцій компанії. Решта 35% перебувають у вільному обігу на Лондонській фондовій біржі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X