У Мінсоцполітики спрогнозували "відтік кадрів" з України

5 квітня 2018, 15:53

Міністерство соціальної політики прогнозує у найближчі роки посилення міграційних процесів в Україні за рахунок високого попиту на кваліфіковану робочу силу.

Про це заявила перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська, передає УНІАН.

За її словами, через недостатнє економічного зростання, дефіцит кадрів на сьогодні не є критичним, але в середньостроковій перспективі ситуація загрожує економічній безпеці держави. Вона також зазначила, що конкуренція з залучення працівників виходить на міжнародний рівень. Найбільший попит на українських заробітчан зростає у Польщі, Словаччині, Литві і Хорватії. Крентовська зазначила, що міграційні процеси можуть посилитися у найближчі роки.

Відео дня

Крім того, вона підкреслила, що за підрахунками Союзу підприємців і роботодавців Польщі, для підтримки зростання економіки цієї країни необхідно залучити 5 млн емігрантів, а по оцінці польських експертів, загальна кількість виданих запрошень у 2018 році для українців складе 3 млн.

Заступник міністра також розповіла про те, що у відомство звернулося Міністерство праці, соціальних справ та сім'ї Словаччини. У запиті йдеться, що в зв'язку з розширенням виробництва словацьких підприємств і будівництва нових заводів, в перспективі 3-6 місяців в країні прогнозується дефіцит робочої сили на рівні 70-100 тис. Словацький уряд планує вирішити цю проблему за рахунок залучення працівників, в тому числі з України.

Показати ще новини
Радіо NV
X