У Мінінфраструктури відхрестилися від проекту щодо зміни залізничної колії

23 травня 2017, 14:57
Міністерство інфраструктури України не збирається міняти залізничну колію 1520 мм на європейську 1435 мм

Заступник міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Віктор Довгань повідомив НВ Бізнес про те, що проект щодо зміни залізничної колії сьогодні не є ефективним. Однак, за його словами, французька делегація, з якої обговорювалося питання про залучення коштів ЄС для його реалізації, зацікавлена в ньому.

Відео дня

Одне з джерел у міністерстві, яке побажало залишитися невідомим, говорить, що для людей, які мають професійне відношення до залізниці, це безглуздий проект. Оскільки обсяг інвестицій непідйомний для сьогоднішнього стану підприємства і галузі взагалі. "Для реалізації потрібні мільярди доларів", - констатує він.

Підрахувати точні інвестиції не можливо, бо крім самої "перешивки" рейок, є питання заміни всього рухомого складу і систем, пов'язаних з обслуговуванням. За словами джерела, це порівнянно з питанням самої заміни інфраструктури.

Цей проект не новий і розглядався ще в 2014 році. "В теорії, як теоретичну вправу, його розглядати можливо", - говорить джерело в міністерстві. - "Але якщо брати в облік, як реалістичний план, то люди, які заявляють подібні речі, не мають жодного відношення до галузі".

Раніше, прес-служба Мінінфраструктури повідомила про те, що міністерство спільно з французькою делегацією Міністерства охорони навколишнього середовища, енергетики та моря обговорили питання залучення коштів ЄС для реалізації проекту щодо зміни ширини залізничної колії.

Українська сторона висловила зацікавленість у залученні досвіду фахівців залізничної галузі Франції щодо подальшого розвитку залізничної інфраструктури, будівництва нового рухомого складу, в тому числі із застосуванням системи зміни ширини колії для рухомого складу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X