У Мінінфраструктури розповіли про втрати України через будівництво Керченського мосту

29 листопада 2017, 14:58
Будівництво Керченського моста погіршить логістику Азовського регіону і призведе до збитків портів Маріуполь і Бердянськ

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає прес-служба міністерства.

Міністр вважає, що окупація Криму впливає на транспортну інфраструктуру та економіку України. За його словами, зараз спостерігається зменшення кількості суднозаходів і вантажообігу у морських портах Маріуполь і Бердянськ, що негативно позначається на економічних показниках підприємств.

Відео дня

Омелян також нагадав, що РФ оголосила про обмеження параметрів для проходження суден, що прямують з Чорного в Азовське море і назад під аркою транспортного переходу (моста) через Керченську протоку. Міністр передбачає, що це призведе до зниження експорту українського металу тільки у США на 1 млн т. на рік.

Крім того, значно погіршиться стан зернової логістики Азовського регіону через істотне подорожчання фрахту морських судів, які будуть відповідати габаритним вимогам пропуску через Керченську протоку.

Раніше повідомлялося, що Росія заборонила рух всіх кораблів і суден, за винятком кораблів і суден Військово-морського флоту РФ, кораблів і судів федеральних органів безпеки РФ, а також судів, що беруть участь у процесі будівництва Керченського мосту.

У Мінінфраструктури заявляли про те, що Україна готує позов до РФ у зв'язку зі збитками портів через Керченський мост.

Міністерство закордонних справ України також направило російським колегам ноту у зв'язку з одностороннім рішенням Москви обмежити рух суден через Керченську протоку.

Нагадаємо, 27 серпня в Керченській протоці почався перший етап операції з транспортування та монтажу арок Керченського моста Росією. 29 серпня завершилися роботи зі зведення арки.

Пізніше заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів заявив, що будівництво Керченського мосту в окупованому Криму, яке порушує міжнародне морське право, призведе до зниження товарообігу між Україною та іншими країнами.


Показати ще новини
Радіо NV
X