У Мінінфраструктури пояснили, чому Україна виступає проти блокування російських фур

29 лютого 2016, 17:07
Транзит український вантажівок територією Росії у 5,5 разів більший у порівнянні з транзитом російських фур через Україну

Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури, проаналізувавши статистику в’їзду та виїзду на/з території України транзитних вантажних авто з українською та російською реєстрацією.

Відео дня

Наголошується, що за 26-28 лютого через кордон України в напрямку РФ виїхали 1129 вантажівок української реєстрації, повернулися - 691. Натомість в Україну в’їхали всього лише 211 російських транзитних фур, виїхали - 119.

"Статистика свідчить про те, що обсяги українського транзиту територією Росії в рази більші. Саме тому Україна, вітчизняний бізнес і перевізники зацікавлені у взаємному безперешкодному транзиті територією обох країн", - наголосили у відомстві.

Разом з тим, у Мінінфраструктури нагадали, що станом на ранок 29 лютого, за повідомленням Оперативного штабу, транзитні вантажівки, зареєстровані в РФ, вільно рухаються територією України.

Нагадаємо, в Мінінфраструктури вже підрахували, що втрати України від блокування транзитного руху вантажівок з російською реєстрацією становитимуть 115 млрд грн.

Раніше НВ повідомляло, що активісти Свободи у суботу, 27 лютого, заблокували проїзд 14 вантажівок у Чернівецькій області. Білоруські прикордонники заявили, що активісти заблокували в'їзд російських вантажівок з території Білорусі.

Водночас міністр інфраструктури Андрій Пивоварський спростував інформацію про блокування російських фур.

Перша акція з блокування російських фур на території України почалася 11 лютого.

НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X