У Міненерго задумалися про виробництво ядерного палива разом з Росією

10 липня 2018, 15:06

Міністерство енергетики України зацікавлене "у подальшому розвитку двосторонніх відносин у сфері атомної енергетики".

Про це йдеться у листі міністра енергетики Ігоря Насалика на ім'я першого заступника директора корпорації Росатом Кирила Комарова, пише ЕП.

"З огляду на необхідність відновлення ряду спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч у Брюсселі в період з 9 по 12 липня", - йдеться у документі.

Відео дня

Нагадаємо, у 2010 році Кабмін затвердив російський ТВЕЛ (входить до складу Росатома) переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. На порудження об'єкта виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено Завод з виробництва ядерного палива, в якому українському державному концерну Ядерне паливо належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція - російської ТВЕЛ.

На той момент загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн. Половина з цієї суми повинна була бути вкладена приблизно в рівних частках акціонерами (по $100-120 млн кожною стороною). Інша частина повинна була бути "закрита" залученням кредитів.

Заводeв 2015 році повинен був почати випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію і нержавіючої сталі.

Однак офіційне рішення припинити реалізацію спільного з Росією проекту зі спорудження заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області було прийнято Україною у середині 2015 року - в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі.

Крім того, раніше Насалик заявляв, що Україна може обійтися без ядерного палива з Росії, оскільки її частка в загальному обсязі поставок за три роки скоротилася з 95% до 50%.

На 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Показати ще новини
Радіо NV
X