У Міненерго розповіли якою буде нова ціна російського газу

31 серпня 2015, 01:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин повідомив про те, що в IV кварталі 2015-го року ціна на газ, який буде закуповуватися в Росії, складе 250 доларів за кубічний метр


У той же час, зазначив Демчишин, завдяки можливості реверсних поставок газу з Європи, Україна домагатиметься зниження ціни газу та не буде купувати його за будь-якою ціною.

Відео дня

"Ціна, за якою ми можемо купувати з Росії газ в 4-му кварталі, без знижок буде десь на рівні $250. До цього були різні знижки. ... Але наша можливість не купувати у них газ, маючи реверсний потік, дає їм розуміння того, що ми будемо відстоювати свої інтереси, ми не змушені купувати за будь-якою ціною. Ціна, по якій ми готові купувати, повинна бути об'єктивною, обґрунтованою і вигідною для нас", - заявив міністр.

Демчишин заявив, що вважає обґрунтованою знижку в 30 або 40 доларів, - передає Інтерфакс-Україна.

"У 3-му кварталі вони (РФ – ІФ) запропонували $40 знижки. Яка знижка на 4-й квартал - поки не відомо, йде дискусія. Але я думаю, що така знижка повинна бути, тому що є економічне обґрунтування: для того, щоб доставити газ для європейських партнерів Росії, вони повинні прокачати через Україну, і витратити не менше $30, а ми, викуповуючи на східному кордоні, цих витрат не несемо. Знижка щонайменше в $30-40 є обґрунтованою", - пояснив міністр.

Раніше глава російського енергетичного монополіста "Газпром" Олексій Міллер заявив про можливість зниження вартості російського газу для України.

За словами Міллера, вартість російського газу для України в IV кварталі 2015 р. може бути нижче на $35, ніж у III кварталі за рахунок зниження цін на нафту

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X