У Міненерго очікують зниження цін на автогаз до 12 грн

13 вересня 2017, 08:25
Роздрібні ціни на автогаз можуть знизитися після пікового періоду їх росту і подальшого зниження оптової вартості цього виду палива до 12,2 грн/л

Про це йдеться листі Департаменту нафтогазового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає Українська асоціація скрапленого газу

"З огляду на динаміку значного (майже на 25%) зниження оптових цін на скраплений газ, є об'єктивні підстави для пропорційного зниження роздрібних цін на цей вид палива в найкоротші терміни... Роздрібна ціна повинна знизиться приблизно на таку ж величину (як і оптова - ред): 16,5-4,3 = 12,2 грн за літр ", - йдеться в тексті документа.

Відео дня

Відзначимо, 6 і 8 вересня відбулися аукціони з продажу автогазу виробництва двух українских виробників - компаній Укргазвидобування і Укрнафта. Так, на аукціонах оптові ціни на автогаз від Укрнафти знизилися до 10,9-11,3 грн/л, а Укргазвидобування - 12,2-12,7 грн/л.

Раніше повідомлялося, що роздрібні ціни на автогаз продовжують знижуватися з початку вересня і станом на 12 вересня середня вартість цього виду палива по Україні склала 15,20 грн/л.

Нагадаємо,що ціни на автогаз в серпні 2017 року поставили абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Буквально за місяць альтернатива бензину - скраплений газ - подорожчала на заправках в півтора рази, а оптові ціни зросли вдвічі.

Так, в період з 1 по 30 серпня середні роздрібні ціни на автогаз в Україні зросли з 10,92 грн/літр до 16,17 грн/літр.

У зв'язку з цим, Антимонопольний комітет України порушив справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X