У Мінекономіки виступили за нову приватизацію Укртелекому

8 листопада 2017, 11:40
Якщо Укртелеком буде повернуто у власність держави відповідно до рішення суду, в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) мають намір знову виставити його на приватизацію і розраховують, що вона буде успішною

Про це заявив перший заступник міністра Максим Нефьодов в інтерв'ю РБК-Україна.

"Якщо суд прийме рішення, очевидно, компанія дістанеться державі. Це вже за межами політичних рішень. Якщо він буде повернутий у власність держави, я буду виступати за те, щоб спробувати приватизувати його успішніше, ніж це відбувалося в 2011 році", - сказав Нефьодов.

Відео дня

На його думку, перспективи повторного продажу Укртелекому "точно не нульові", з оглядкою на історію його першої приватизації.

"Не думаю, що продаж Укртелекому австрійському Epic можна назвати ідеальним кейсом приватизації. Якщо мова йде про індивідуальні об'єкти, щодо яких є зрозуміле пояснення, не думаю, що це якось негативно впливає на очікування інвесторів. Унікальні випадки відбуваються в багатьох країнах", - зазначив чиновник.

Як повідомлялося, в середині жовтня 2017 року суд прийняв рішення про те, що Укртелеком повинні повернути державі. Зокрема, суд розірвав приватизаційний договір між Фондом державного майна України (ФДМУ) і компанією ЕСУ ("дочка" групи СКМ Ріната Ахметова, володіє 92,79% акцій оператора).

Нагадаємо, в 2011 році ФДМУ за підсумками конкурсу продав 92,79% акцій Укртелекому українській "дочці" австрійської EPIC - ЕСУ - по 10, 57 млрд грн. Тим часом, виявилося, що покупку частково профінансували Ощадбанк і Укрексімбанк. За кілька тижнів до перекладу на рахунок ФДМУ другого траншу за Укртелеком ЕСУ випустила облігації на суму 4,2 млрд грн, які і купили два державні банки.

Група СКМ українського олігарха Ріната Ахметова придбала ЕСУ в 2013 році. Але викупити облігації у держбанків в повному обсязі компанія так і не змогла.


Укртелеком - монополіст на українському ринку фіксованого зв'язку. Також компанія є найбільшим в країні інтернет-провайдером. У першому півріччі 2017 року компанія отримала чистий прибуток 355,3 млн грн, а її чистий дохід склав 3,154 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X