Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Мінагрополітики хочуть запустити ринок землі шляхом продажу права оренди

22 квітня 2017, 19:58
271
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тепер ідею міністра агрополітики має підтримати Кабмін

Першим етапом запуску ринку землі має стати запуск продажу прав оренди на земельні ділянки для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового.

"Моя позиція така: на нинішньому етапі ми можемо говорити виключно про продаж прав оренди на землю і банківську заставу прав оренди, щоб під ці права можна було залучати додаткові інвестиції аграріям у бізнесі. Права власності на землю залишаться у селян і ці права не будуть предметом господарських відносин", - заявив очільник Мінагрополітики.

За його словами, він озвучить свою позицію в уряді, але позиція Кабміну стане відомою після того, коли всі міністри визначаться зі своєю думкою з цього питання.

"Я думаю, що цю позицію я зможу відстояти в парламенті, оскільки вона не зачіпає насущних інтересів, приносить додаткові інвестиції в галузь, створює ціноутворення, робить ринок більш динамічним і прозорим", - сказав Кутовий.

Він уточнив, що права оренди великими компаніями (2-3 тис. га) вже давно в Україні продаються разом з корпоративними правами, а фермер, який хотів би придбати права оренди на 15 га, цього зробити не може, оскільки для цього йому потрібно створювати ТОВ, отримувати корпоративні права, вести бухгалтерію.

"Тому сьогодні великі компанії мають право торгувати договорами оренди, а дрібні фермери залишаються не при ділі", - додав міністр.

Кутовий вважає, що парламент, швидше за все, не підтримає ідею з можливістю продажу землі до 200 га фізособам-українцям. Вірогідність підтримки законопроекту про продаж прав оренди більш висока.

Запуск ринку шляхом продажу дозволу 200 га фізособам навряд чи зможе принести великі інвестиції в АПК, тоді як емфітевзис дозволить і дрібним та крупним виробникам використовувати право оренди як банківську заставуа.

При цьому фактично люди будуть залишатися власниками паїв, а здаючи їх в довгострокову оренду, зможуть отримати солідну суму, яка буде відповідати вартості продажу землі у разі скасування мораторію.

Раніше повідомлялося, що депутати звернулися в суд для скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися