Втримати виробництво. Метінвест допускає покупку мініелектростанцій для своїх підприємств

9 лютого, 17:20
Юрій Риженков, СЕО Групи Метінвест (Фото:Група Метінвест)

Юрій Риженков, СЕО Групи Метінвест (Фото:Група Метінвест)

Група Метінвест допускає купівлю мініелектростанцій для своїх підприємств. Про повну автономність не йдеться.

Холдинг Метінвест припускає можливість придбання міні-електростанцій для своїх підприємств.

Про це заявив гендиректор Метінвесту Юрій Риженков в інтерв'ю Liga.net.

За його словами, в компанії поки не бачать перспектив припинення ракетних атак з боку РФ, які призводять до віялових відключень електроенергії.

Відео дня

"Тому ми відновлюємо генерацію, яка у нас є, і дивимося, яку генерацію ми можемо ще додатково купити. Зокрема, мобільні мініелектростанції», — зазначив Риженков.

Водночас він зазначив, що перед Метінвестом немає планів стати повністю автономним, бо це дуже дорого та економічно не виправдано.

«Ми хочемо встановити біля своїх підприємств генерацію, щоб колись зникне в системі електроенергія, ми могли утримати виробництво. Щоб не завалити наші кисневі блоки, наші доменні печі, колектори. Щоб не трапилася через блекаут техногенна катастрофа», - зазначив Риженков.

За його словами, компанія має свою генерацію на 35 МВт — на Запоріжсталі, на 10 МВт — на Каметсталі. Зараз у Метінвесті розглядають модульні електростанції на 20 МВт та генераторні установки на 2,5 МВт.

"Одна з них — у Покровської вугільної групи. Коли зникає електроенергія, нам треба підіймати з лав людей, підтримувати вентиляцію», — додав Риженков.

Вартість таких електростанцій складає від 800 000 євро до 1 млн. євро за мегават. Ціна залежить від палива, що використовується під час виробництва електроенергії та від потужності.

Раніше повідомлялося, що група Метінвест зацікавилася меткомбінатом в Угорщині, яким володіла корпорація ІСД.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X