У мережі АЗС WOG розповіли, чому саме їм дістався дешевий газ Курченко

12 січня 2016, 17:14
Генеральний директор автозаправної мережі WOG Сергій Корецький відповів на звинувачення в тому, що його АЗС отримують дешевий газ українського олігарха Сергія Курченка, який втік в Росію

В інтерв'ю НВ він розповів, що коли впала монополія Курченка, який адміністрував Укргазвидобування у власних інтересах, виникла досить небезпечна ситуація на ринку скрапленого газу.

Відео дня

Костюк пояснив, що зріджений газ видобувався в великих обсягах, а продавати його Укргазвидобуванню було нікому, тому що раніше його купували тільки структури Курченка.

За словами власника WOG, сьогодні, коли відбулася девальвація гривні, і різниця між ціною бензину та скрапленого газу досить велика, люди почали переходити на газ, і його споживання значно зросло.

"Всі кинулися займатися будівництвом, придбанням, орендою, вдосконаленням газової інфраструктури. А рік тому ще був гострий дефіцит інфраструктури для зберігання скрапленого газу. Тому він (газ) накопичувався в резервуарах Укргазвидобування. І наступав такий момент, коли або газ треба було пускати на факел, просто спалюючи його, або продавати, звільняти резервуари", - розповів Корецький.

Він пояснив, що WOG - великий гравець на ринку продажу LPG (скрапленого газу для заправки автомобілів) і ніхто інший не зміг придбати його в такому обсязі.

"І оскільки була необхідність виручити Укргазвидобування і якось звільнити резервуари (щоб не зупинити підприємство), ми погодилися взяти на себе зобов'язання купити великий обсяг", - розповів Корецький.

Бізнесмен підкреслив, що купуючи зріджений газ, компанія вимагала ціноутворення з певним дисконтом.

"Це справедливо. Відповідно, ми домовилися про певне ціноутворення і придбали газ. Тому дискутувати про ціну безглуздо", - заявив Корецький.

Він запевняє, що на той момент не можна було провести тендер і продати цей газ на аукціоні.

"А на той момент був юридичний колапс і нестиковки з можливістю проведення тендерів. Ще б трохи і почалися б колосальні втрати. Тому з'явилася необхідність придбати великий обсяг. Укргазвидобування прийшла до всіх гравців. Хтось поставив ціну ще нижче. Відповідно, вони вибрали собі кращу ціну, і ми придбали цей обсяг. Це був один-єдиний епізод у момент становлення підприємства", - розповів Корецький.

Інтерв'ю з Сергієм Корецьким читайте в одному з найближчих номерів журналу Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X