У Львові запустили перший в Україні завод з переробки ртутних енергозберігаючих ламп

21 жовтня 2015, 21:18
У Львові на міській ТЕЦ 20 жовтня 2015 року відкрили першу в Україні лінію з переробки трубчастих і компактних енергозберігаючих ламп, які містять ртуть

Запуск такої лінії передбачений в рамках проекту щодо створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного обладнання у Львові, який реалізується за фінансової підтримки ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

На здійснення проекту передбачається виділення фінансування в розмірі 1,3 млн євро, при цьому вартість лінії з переробки ртутних ламп склала 700 тисяч євро. Постачальником устаткування для лінії з переробки ртутних ламп виступила шведська MRT System International AB - один зі світових лідерів у сфері переробки електронних відходів.

"Оскільки лінія повністю автоматизована, працювати там будуть лише дві особи, для яких представники компанії-постачальника вже провели навчання", - зазначає координатор проекту Оксана Війтік.

Згідно з повідомленням Львівської міської ради, потужність технологічної лінії з переробки становить 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп на годину, що дозволить практично повністю забезпечити такими послугами всю Західну Україну. При цьому практично всі компоненти, отримані в результаті переробки ламп, зможуть бути використані у якості вторинної сировини.

Збір використаних ламп у населення буде проводитися за рахунок двох мобільних приймальних пунктів, які вже закуплені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X