Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У листопаді ОПЕК збільшила видобуток нафти до нового рекорду

13 грудня 2016, 13:27
112
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зростання видобутку нафти сталося за рахунок Лівії, а також Анголи і Саудівської Аравії

Фото: uk.businessinsider.com

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) у листопаді збільшила видобуток нафти на 300 тис. барелів на добу (б/д) - до рекордних 34,2 млн б/д

Про це йдеться в щомісячному огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що зростання відбулося за рахунок Лівії, а також Анголи і Саудівської Аравії, де видобуток досягла рекордних 10,63 млн б/д. Видобуток Кувейту навпаки скоротилася на 100 тис. б/д.

При цьому видобуток країн не-ОПЕК в листопаді знизився на 160 тис. б/д - до 57,1 млн б/д у зв'язку із сезонним зниженням світових поставок і скороченням видобутку Норвегією з максимумів в жовтні.

Крім того, світові поставки нафти в листопаді зросли до рекордних 98,2 млн б/д.

Прогноз по зростанню видобутку країн не-ОПЕК на 2017 рік знижено приблизно на 300 тис. б/д - до 0,2 млн б/д. При цьому прогноз по нафтовидобутку Росії на 2017 рік був знижений на 110 тис. б/д - до 11,37 млн б/д.

Світовий попит на нафту в 2017 році, за прогнозом МЕА, зросте до 97,6 млн б/д, що вище попереднього прогнозу агентства на 120 тис. б/д. Прогноз попиту на нафту в 2017 році країн ОПЕК підвищений до 33,6 млн б/д.

Крім того, МЕА вважає, що вже в першому півріччі 2017 року може наступити дефіцит нафти в світі, який складе приблизно 0,6 млн б/д. "Це не прогноз МЕА, а припущення, засновані на цифрах в угоді ОПЕК 30 листопада і підкріплені виробниками поза ОПЕК", - підкреслюється в огляді.

"Якщо виробники нафти не виконають своїх зобов'язань, ринок ризикує зіткнутися з поверненням до періоду низьких цін і зростанням комерційних запасів нафти четвертий рік поспіль", - відзначається в огляді агентства.

Прогноз на друге півріччя ускладнюється через можливості продовження угоди ОПЕК ще на 6 місяців.

Нагадаємо, що країни, що входять в ОПЕК вперше за 8 років досягли угоди про колективне скорочення видобутку на 1,2 млн барелів на добу. Таким чином середньодобовий видобуток нафти в країнах ОПЕК повинна становити 32,5 млн барелів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися