У Латвії подали до суду на банк українського нардепа

27 лютого 2017, 16:34
Комісія з ринку фінансів і капіталу (КРФК) Латвійської Республіки подала до суду Відземського передмістя Риги позовну заяву про визнання неплатоспроможності Trasta komercbanka, що ліквідується 

Про це повідомила агентству BNS керівник комунікаційного відділу КРФК Лайма Ауза, передає Інтерфакс-Україна.

"В процесі ліквідації Trasta komercbanka констатовано, що майна (активів) банку недостатньо для повного задоволення всіх вимог кредиторів", - пояснила Ауза.

Відео дня

За її словами, рада КРФК прийняла таке рішення після розгляду заяви ліквідатора Trasta komercbanka Ілмара Крумса про початок процесу неплатоспроможності банку.

За інформацією ліквідатора банку, на 31 січня 2017 року загальні зобов'язання Trasta komercbanka становили €124,6 млн, у тому числі права вимоги кредиторів до банку - €121,1 млн, а активи банку - €73 млн.

У процесі ліквідації банку вдалося повернути €111,9 млн. Вкладникам виплачено гарантоване відшкодування (до €100 тис.) в розмірі €54,5 млн, повністю покрите за рахунок коштів банку.

З урахуванням фактичних обставин ліквідатор Trasta komercbanka ухвалив рішення про початок процедури банкрутства і подачі позову до суду.

Нагадаємо, що Європейський центральний банк за пропозицією латвійської Комісії з ринку фінансів і капіталу 3 березня 2016 року анулював за порушення ліцензію Trasta komercbanka. 14 березня суд Відземського передмістя Риги визнав банк ліквідованим. Ліквідатором банку був призначений присяжний адвокат В. Крумс.


Trasta komercbanka працює з 1989 року. Група мала представництва в Росії, Україні, Казахстані, Таджикистані, Азербайджані і філію на Кіпрі. Станом на початок 2016 року Ігорю Буймистеру належало від 33% до 50% акцій банку, Івану Фурсіну (опосередковано) - від 20% до 33%.

Народний депутат України, екс-міноритарій Росукренерго Іван Фурсін у своїй електронній декларації вказав Trasta komercbanka в списку юросіб, кінцевим бенефіціаром яких він є. У цьому ж списку також українські банки Місто Банк і Кліринговий дім.

Показати ще новини
Радіо НВ
X