В анексованому Криму здійснили найбільшу угоду з продажу держмайна України

20 грудня 2017, 11:41
Структура банку Росія – петербурзька компанія Южний проект – купила 100% акцій одного з найстаріших виноробних підприємств Криму – завод шампанських вин Новий Світ за 1,5 млрд рублів (близько $25,6 млн)

Про це свідчать дані торгів, передає агентство Інтерфакс-Україна.


Згідно з даними аналітичної системи Спарк-Інтерфакс, Южний проект зареєстровано в листопаді поточного року, займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління. 100% статутного капіталу компанії належать банку Росія.

Відео дня

Банк Росія, як і завод Новий Світ перебувають під західними санкціями.

Крім петербурзької компанії, в конкурсі брала участь московська ВООМ-Вох Інвест. Вона запропонувала за акції заводу 1,497 мільярда рублів за початкової ціни 1,496 млрд рублів.

Зазначимо, що продаж заводу став першою великою операцією з реалізації державного майна України в анексованому Криму.


Виноробне підприємство Новий Світ було засновано у 1878 році засновником російського виноробства князем Левом Голіциним. У 1880-х він був першим виноробом, який отримав право використовувати герб Російської імперії на етикетці, а у 1896 році ігристе вино під маркою Коронаційне подавали на честь коронації імператора Миколи II. Ще через чотири роки, у 1900 році, вино Нового Світу отримало гран-прі на Всесвітній виставці в Парижі.


Нагадаємо, що Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав у ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя.

Міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію та анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ було застосовано економічні санкції.

Після анексії Криму РФ "націоналізувала" завод Новий Світ, який перебував у державній власності України. Новий Світ влітку поточного року за рішенням "влади Криму" змінив форму власності з державного унітарного підприємства на акціонерне товариство.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X