У Криму задумалися про будівництво залізничної колії в обхід України для хімзаводу Фірташа

13 грудня 2017, 09:00
Окупаційна влада Криму планує побудувати залізничну колію у Криму в обхід України для поставок продукції з заводу Кримський титан, який контролює український бізнесмен Дмитро Фірташ

Про це повідомляє ТАСС.

Залізницю в Армянськ окупанти збираються побудувати у 2018-2019 роках, відповідні плани внесені до "проекту програми розвитку промислового комплексу Криму".

Відео дня

Так, нові шляхи повинні з'єднати станції Армянськ, де розташований Кримський титан, і Заводську, минаючи територію України.

Відзначається, що існуюча гілка між цими станціями зараз не функціонує через транспортну блокаду півострова.

Відповідальними виконавцями проекту позначені так зване "мінпромполітики Криму" і підприємство Кримський титан.

Нагадаємо, що після анексії Криму Кримський титан був перереєстрований у Києві і перейменований у Ukrainian Chemical Products. Його майновий комплекс переданий в оренду компанії Титанові інвестиції, зареєстрованої в Москві , яку контролює Фірташ. Завод виробляє діоксид титану та добрива.

Раніше повідомлялося про те, що російський банк ВТБ подав позов у Арбітражний суд Москви з вимогою стягнути $39,4 млн заборгованості з компанії Ukrainian Chemical Products (Київ, раніше - Кримський титан), яка належить українському бізнесменові Дмитру Фірташу.

Крім того, раніше ЗМІ повідомляли про те, що Фірташ планує перевести кримський бізнес на нову компанію - ТітанАктів.


Кримський Титан - найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи. Крім діоксиду титану пігментного, підприємство виробляє червоний залізоокисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюмінію сульфат, рідке натрієве скло, залізний і мідний купорос, соду і літій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X