Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

У Кремлі заявили про готовність обговорювати збереження транзиту газу через Україну

10 травня, 16:36
165
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Також Лавров заявив про важливість проекту Північний потік-2 для Європи

Росія не проти збереження газового транзиту через Україну і готова до консультацій з Києвом з цього питання.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, передає Інтерфакс-Україна.

"Президент Путін вже говорив, і про це говорило керівництво Газпрому, і керівництво міністерства енергетики, що ми не проти того, щоб зберігся певний обсяг транзиту через Україну. Головне, щоб це було економічно обґрунтовано, а не політично нав'язано. І ми до таких консультацій з українською стороною готові ", - зазначив Лавров.

При цьому Лавров заявив про важливість проекту Північний потік-2, в тому числі для Європи.

"Але в тому, що Північний потік-2 необхідний, ніяких сумнівів немає. Це економічно абсолютно виправданий і вигідний для Європи проект", - підкреслив він.

Крім того, Лавров нагадав, що протяжність труби Північного потоку-2 буде майже в два рази коротша, ніж "труба, яка зараз доходить до Німеччини" через Україну, і вартість транзиту буде десь в півтора рази дешевше.

Раніше голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що після запуску газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік транзит російського газу через Україну скоротиться в 10 разів .

Відзначимо, що дані квартального звіту Єврокомісії з європейських газових ринків свідчать, що газотранспортна система України за підсумками 2017 року забезпечила 44% поставок російського газу в країни ЄС, що на 1% більше, ніж роком раніше. Крім того, з 1 по 5 травня 2018 року Росія різко скоротила транзит газу через Україну.

Нагадаємо, що 2 березня компанія Газпром початку негайну процедуру розірвання контрактів з Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.


Північний потік-2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Головне

Україна/Події

1 грудня, 14:45

article_img
В Укрзалізниці відреагували на поломку експреса до Борисполя

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися