У кожній п'ятій польській компанії працюють українці - дослідження

27 серпня 2018, 09:01

21% компаній в Польщі працевлаштовує працівників з України.

Про це йдеться в свіжому дослідженні компанії Personnel Service під назвою Барометр трудової імміграції - II півріччя 2018, передає Польське Радіо.

"Це на 10% більше, ніж у попередньому подібному дослідженні, що є результатом все більших проблем під час пошуку працівників на місцевому ринку", - йдеться в дослідженні.

Відео дня

Найбільше українських трудових іммігрантів працює у великих компаніях (40%), у середніх підприємствах – 29%, а у малих фірмах – 18%. У найближчі 12 місяців знайти працівників з України має намір 17% підприємств у Польщі.

Крім того, під час дослідження польських працівників запитали про їхнє ставлення до українських колег. 46% респондентів відповіло - "нейтрально", 30% – "позитивно", а 11% - "негативно". Найбільш негативно налаштовані до працівників з України – це особи у віці 55-67 років. Як наголошено у доповіді, це несподівано, оскільки півроку тому саме ця вікова група ставилася до працівників з-за східного кордону найменш негативно.

73% анкетованих українців хочуть працювати у Польщі понад шість місяців. Подовження цього часу очікує також 66% польських роботодавців.

Понад 57% працівників з України планують найближчим часом знову приїхати до Польщі на заробітки. Таких намірів не мають 22% опитаних.

"Дані показують, що українські працівники добре почуваються у Польщі і це для них не одноразова пригода", - зазначив голова Personnel Service Кшиштоф Інґльот.

Згідно з дослідженням, 51% українських працівників перебувають на заробітках в Польщі від одного до трьох місяців, 28% - від трьох до шести місяців.

"Це велика проблема, бо польському роботодавцю потрібні українські працівники щонайменше на дванадцять місяців. Більшість хоче наймати на роботу на 18 і більше місяців", - зазначив Інґльот.

Він вважає позитивним введення від початку цього року нового виду дозволу на сезонну роботу. За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, у першому півріччі 2018 року зареєстровано 157 тис. таких заяв.

Показати ще новини
Радіо NV
X