День птахівника. Європарламент збільшив безмитні квоти на українську курятину

26 листопада 2019, 19:41

Європарламент 26 листопада ратифікував угоду між ЄС і Україною про збільшення безмитної квоти до 70 тис. т в рік.

Європарламент ратифікував внесення змін до економічної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС про збільшення безмитних квот на імпорт м’яса птиці (курки), повідомляє Укрінформ.

Відео дня

Відповідне рішення 26 листопада підтримали 444 європарламентарії.

Таким чином, Європарламент ратифікував угоду між ЄС і Україною про внесення змін до економічної частини Угоди про асоціацію між сторонами щодо збільшення безмитної квоти на експорт українського м’яса птиці (курки) в країни-члени Євросоюзу.

Домовленості передбачають поступове збільшення до 2021 року в 2,5 рази — до 70 тис. т в рік — безмитних квот експорту української курятини і переробленого м’яса курки.

Зараз в рамках дії поглибленої і всеосяжної ЗВТ Україна-ЄС річна безмитна тарифна квота на експорт української курятини становить близько 20 тис. т.

30 липня Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Євросоюз за результатами проведених з початку 2019 року переговорів підписали угоду про збільшення квоти для українських експортерів м’яса птиці, передбачених Угодою про асоціацію Україна-ЄС. Ці зміни набирають чинності після ратифікації угоди парламентами обох сторін.

У свою чергу, ЄС розглядає досягнуті домовленості як можливість уникнути ризику безлімітного і безмитного постачання на європейський ринок курятини з України і продуктів її переробки.

Раніше в найбільшому українському виробнику і експортері курятини — компанії Миронівський хлібопродукт — заявили про те, що очікують збільшення квоти.

МХП в першому півріччі 2019 року збільшив продажі курятини на 20%, в основному за рахунок експорту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X