Надія для Fortnite. Південна Корея зобов’язала Apple і Google відкрити магазини додатків для альтернативних способів оплати

1 вересня 2021, 11:28

У Південній Кореї ухвалили поправки до законодавства, які зобов’язують Apple і Google відкрити магазини додатків для альтернативних платіжних систем. Розробник гри Fortnite судиться з обома компаніями через альтернативні способи оплати.

Південна Корея зобов'язала Google і Apple відкрити свої магазини додатків для альтернативних способів оплати, пише The Wall Street Journal.

Відповідний законопроєкт був ухвалений Національними зборами Південної Кореї у вівторок. Таким чином, Корея стане першою країною, яка обмежить двох технологічних гігантів в питанні про способи оплати додатків розробників.

Відео дня

Прийняті поправки до закону про телекомунікаційному бізнесі забороняють великим операторам магазинів додатків використовувати виключно свої системи платежів як всередині цих магазинів, так і всередині самих додатків.

Також поправки забороняють техногігантам необґрунтовано видаляти додатки з магазинів або затримувати їх реєстрацію. Як зазначає видання, нововведення ще мають отримати схвалення президента країни Мун Джеіна, який раніше висловив підтримку цього законопроєкту.

Компанії, які не дотримуються правила, можуть бути оштрафовані на суму до 3% від з річного обороту в країні.

«Оскільки законопроєкти з аналогічними наслідками пропонуються в США і Європі, законопроєкт Південної Кореї стане наріжним каменем для законодавчого регулювання платформ ринку додатків у всьому світі», - зазначив голова Комісією з комунікацій Кореї Хан Сан Хек.

У свою чергу в Google заявили, що комісії з розробників дозволяють залишати свою операційну систему Android безкоштовною. У компанії додали, що подумають про те, як дотримуватися прийнятого закону.

Відзначається, що в другому кварталі 2021 року на магазин Google Play доводилося 75% завантажень мобільних додатків у всьому світі. При цьому, на частку Apple доводилося 65% споживчих витрат магазинів додатків на покупки в додатках і підписки.

Як повідомлялося, в серпні цього року в Сенат США внесли на розгляд двопартійний антимонопольний законопроєкт спрямований на захист ринку додатків від домінування технологічних гігантів Apple і Google.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Spotify, Epic Games і власник Tinder об'єдналися для боротьби з комісіями в App Store.

Це сталося після того, як Epic Games розпочав судову тяганину з виробником iPhone після того, як компанія видалила зі свого магазину додатків гру Fortnite . Це сталося через те, що Epic Games додав в одне з оновлень можливість оплати покупок в обхід комісії App Store.

У відповідь в Apple заявили , що розробник Fortnite «просто не хоче платити за велике благо, отримане від App Store».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X