У Конгресі США засудили зняття санкцій з компаній Дерипаски

17 січня 2019, 22:06

У четвер, 17 січня, Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію проти зняття американських санкцій з компаній, що належать російському олігархові Олегу Дерипасці.

Як повідомляє The Hill, резолюція прийнята переважною більшістю - 362 "за" і 53 "проти". 130 республіканців пішли проти адміністрації Трампа і підтримали ініціативу демократів.

Відео дня

Резолюція висловлює незгоду з рішенням Міністерства фінансів США скасувати санкції щодо ключових підприємств Дерипаски: Русала, материнської компанії En+ і енергокомпанії ЄвроСибЕнерго.

Голосування в Палаті представників має символічний характер. Для того щоб зупинити зняття санкцій, необхідне рішення Сенату, голосування в якому в середу провалилося.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. У списку санкцій Мінфіну США потрапили три компанії російського олігарха Олега Дерипаски - Базовий елемент (Basic Element Limited), En+ Group і Русал.

У грудні 2018 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США поінформувало Конгрес про плани виключити російські компанії En+, Русал і ЄвроСибЕнерго зі списку санкцій.

Зняття санкцій стало можливим після реструктуризації і змін в корпоративному управлінні компаній - Дерипаска погодився скоротити свою участь в компаніях. Сам олігарх залишиться в списку санкцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X